Školní expedice

Vydejte se s vaší školou za našimi krajany do Rumunska!

Recenze

Od roku 2010 jsme hostili 121 expedic z celé České republiky! Téměř 5000 školáků tak zažilo ojedinělou atmosféru české oblasti v Rumunsku a Srbsku. Většina škol se nám pravdelně vrací! Pojeďte s námi také!

Program

Máme osvědčené programy, ale zároveň se nebráníme novým výzvám. Zpravidla jezdíme na 10 dní, ale vše je na dohodě. Program může být celý v Banátu anebo ho okořeníme dvou-třídenním pobytem v rumunských horách. 

Doprava

Zajistíme zájezdový autobus.  Vyzvedneme vás u školy a ke škole zase vrátíme. Autobus bude celou dobu s námi a pomáhat nám s výlety. Autobus má kapacitu 49 osob a budou ho řídit zkušení a školními expedicemi ošlehaní pohodáři :)

Strava

Zpravidla zajišťujeme polopenzi, protože přes den jsme na výletech. V Banátu ochutnáme místní kuchyni. Chodíme na jídlo ke krajanům nebo do naší restaurace. Pokud jedeme do hor pak vaří průvodce anebo si děti vaří 1-3 dny samy. Je to na dohodě.

Průvodci

Na místě vás budou čekat zkušení průvodci. To, že trefí po značené trase od KČT je fajn, ale hlavně znají vesnice, krajany, místní služby a historii. V případě špatného počasí umí pozměnit program. A to se může hodit! 

Proč?

Protože to je ten pravý školní výlet. Děti se budou trmácet 15 hodin v autobuse, stavět mokré stany,  chodit kilometry po kopcích, poznají nové kamarády a utuží skrze zážitky přátelství v ojedinělém prostředí českých vesnic, kterým zároveň svojí návštěvou pomohou. Geniální :)

Eibenthal

Naše hlavní zázemí a domov našeho týmu se nachází v české vesnici Eibenthal. Na vývoji naší vesnice za posledních patnáct let vám ukážeme jak moc je vaše expedice pro místní krajany potřebná a jak podobné návštěvy mohou inspirovat a motivovat nejen dospělé, ale i místní školáky. 

Ubytování a kempy

Pokud jsme v Banátu pak spíme v českých vesnicích ve stanech na loukách u domů. Stan, karimatku a spacák je potřeba mít vlastní.          V domech je pak zázemí pro pedagogický dozor a sociální zázemí pro expedici. Pokud jsme v horách je to stejné jen bez domu :)

Počet osob

Ideání počet osob je 49, tedy plný  autobus, čímž se největší náklady rozloží. Zpravidla jede cca 46 žáků a tři kantoři, kteří jsou v ceně.   Pokud máte problém sehnat tolik zájemců, dejte vědět a zkusíme vás doplnit školou vám podobnou.

Místní české školy

Díky dokonalé znalosti české oblasti Banátu máme výborné vztahy s místními školami a jejich českými učiteli ze Sv. Heleny, Eibenthalu i srbského Českého Sela. Rádi vás propojíme napřímo. Doba materiální pomoci ustupuje, ale společné projekty např v oblasti sportu či kultury jsou vítané. 

Cestovatelské zkušenosti

Častý despekt vůči Rumunsku a východním státům v Evropě je společenský přežitek. Během expedice studenti i učitelé zjistí, že východ Evropy je krásnější a přístupnější než mnoho západních destinací. Mnoho bývalých účastníků se k nám poté vrací ve výpravách se svými přáteli. 

Cena

Cena je závislá na dohodnutém programu a počtu osob. Standartní expedice pro rok 2024 se bude pohybovat okolo 7900 Kč/žák. V ceně je kompletní doprava, polopenze, ubytování, průvodce, převozy batohů i vstupy. Stačí už jen kapesné na místní produkty.

Batohy

Většina výletů je do 15 km a chodíme je "na lehko" jen s malým batůžkem. Velké batohy a stany převážíme dodávkou. V horách si děti mohou zkusit turistiku do základních táborů i "na těžko" a zjistit co je potřebné a co ne :)

Přednáška

Pokud se vám nedaří pro Banát nadchnout žáky, ředitele nebo rodiče, máme v záloze těžký kalibr v podobě dvou kamarádů z řad učitelů, kteří k nám už hodně let se školama jezdí a mohou vám udělat na škole poutavou přednášku. S časem na tom budou cca jako vy, ale nějaký den určitě najdeme.

Společné projekty

Naše nezisková organizace má v české oblasti na starosti mnoho projektů, spolupracuje s MZV, aktivně se podílí na propagaci oblasti, spolupráci se školami, správě turistických tras, výstavbou a rekonstrukcí dětských a sportovní hřišť a organizací mnoha akcí. Vy u toho můžete být s námi!

O našich službách

Natočili o nás

Expedice pohledem účastníků

Kontaktujte nás pro více podrobností:

telefon: 777271439 (Honza Duben)

mail: info@visitbanat.com

Vyrazili s námi do Rumunska!

Asociace TOM ČR Česká Lípa ·Asociace TOM ČR  SIRIUS · Gymnázium Bílina · DDM Kamarád/Třemošná · DDM Smetanka · Gymnázium a SOŠ Slavičín  · Gymnázium Brno · Gymnázium Česká Lípa · Gymnázium Hostivice · Gymnázium Christiana Dopplera · Gymnázium Jana Keplera · Gymnázium Jana Palacha · Gymnázium Jičín · Gymnázium Kutná Hora ·Gymnázium Kutná Hora · Gymnázium Litomyšl  · Gymnázium Malostranská · Gymnázium Mělník · Gymnázium Mnichovo Hradiště · Gymnázium nad Štolou · Gymnázium Náchod · Gymnázium Nymburk · Gymnázium Olgy Havlové Ostrava · Gymnázium Ostrov · Gymnázium Říčany · Gymnázium Ústí nad Labem · Gymnázium Ústí nad Labem Jateční · Gymnáziumm Teplice · Karlova univerzita · KVIC Ostrava · Mendelova univerzita Brno · OpenGate/ZŠ Partyzánská · PORG Praha · Rychnov na Kněžnou · SCIO Jarov · SCIO Praha · SOŠ Teplice · SoZŠ Integrál · SSZŠ Litvínov · Stavební Mělník · Střední zemědělská škola v Písku · Gymnázium Trója · Základní škola Želechovice nad Dřevnicí · ZŠ Domažlice · ZŠ Komenského Nové město nad Metují · ZŠ Košetice · ZŠ Kunratice · ZŠ Labyrinth Brno · ZŠ Londýnská · ZŠ Lubina · ZŠ Mnichovice · ZŠ Nativity Děčín · ZŠ Nové Butovice · ZŠ Okna · ZŠ Tehov · ZŠ Turnov Malá Skála

Pošlete naše služby do světa vašich přátel!

BANÁTEM PĚŠKY A NA KOLE

Užijte si Banát loudáním se v liduprázdné přírodě nebo ze sedla svého horského kola!

SLUŽBY

Dopřejte si dokonalý servis při Vašem putování Banátem! Autopodpora, tůry na lehko, polní bary, venkovní kuchyně...

BANÁTEM NA KOLE

Užijte si Banát loudáním se v liduprázdné přírodě nebo ze sedla svého horského kola!

HOSPODA U MEDVĚDA

Kdo nebyl U Medvěda, nebyl v Banátu. Navštivte legendární hospodu v Eibenthale!

AKTIVNĚ BANÁTEM

Vydejte se za náročným dobroružství! Extrémní běžecký závod na 82km nebo do našeho lezeckého resortu ve Svinity

UBYTOVÁNÍ

Nabízíme několik typů ubytování, od dvou kempů, po několik domů pro turisty až po náročnější klientelu!