Expedice

Kompletně zorganizujeme pro Vaší školu/skupinu expedici do Rumunska, na kterou vaši žáci/kantoři/kamarádi jen tak nezapomenou. V dobrém..:)

Kompletně zorganizujeme pro Vaši školu/skupinu expedici do Rumunska, na kterou vaši žáci/kantoři/kamarádi jen tak nezapomenou. V dobrém..:)

Bude to expedice do unikátního prostředí českých vesnic, kde je stále zachována česká kultura a řeč, kterou si naši krajané do Rumunska přenesli na počátku 19. století. Možná je i kombinace Banátu a rumunských hor (Tarcu, Vulcan, Apuseni, Retezat, Paring).

Školní výpravy organizujeme přes deset let, během kterých jsme hostili přes 60 škol, od základních, přes střední až po univerzity. Pokud máte ve svém sboru nebo okolí pedagoga, který by si rád užil putování nedotčenou přírodou a dopřál dětem opravdový školní výlet, budeme rádi za předání nebo kontakt na něj. Pak za vámi na naše náklady zajede jeden z našich učitelů, kteří dobře znají jak školní prostředí, tak Banát. Michal z Open Gate nebo Jirka z Teplic jsou schopni u vás ve škole udělat přednášku, nadchnout s ní studenty pro expedici a současně  reagovat na dotazy (medvědi, vegetariáni, hygiena, bezpečnost, jídlo - to jsou dlouhodobě ty nejčastější).  A to není vše co dokáží. Dále mohou promluvit s ředitelem a odpovědět učitelskému doprovodu na další otázky (opravdu tam nejsou medvědi, naplnění RVP, případně s ŠVP, doprava, bezpečnost, atd.). Expedici vám ušijeme na míru - pokud chcete projít vysoké hory a pak české vesnice - není problém. Pokud chcete české vesnice propojit s krasovou oblastí Padis v Apuseni, plnou závrtů, škrapů, jeskyní a skalních oken, není problém. Pokud si chcete užít kombinaci českého a srbskéko Banátu - už asi tušíte, že opět není problém. Máme připraveno více jak 20 variant expedicí, měli byste vědět, že studenti “zameškají” jen pět vyučovacích dní. vyjíždí se v pátek a návrat je další neděli. Ale i to můžeme přizpůsobit vašim požadavkům. Celou dobu s vámi bude náš profesionální průvodce.

 • Dětem sice nezaručíme, že se za čtyři dny naučí skvěle anglicky nebo rumunsky, ale můžeme garantovat následující:
 • spaní ve stanech - studenti si zdokonalí techniku skládání a rozdělávání stanů suchých i mokrých (většinou suchých)
 • polopenze od krajanů - vaří krajanky ze surovin z chlévů a zahrádky - staročesko-rumunská kuchyně
 • táboráky - rozdělání ohně a sezení u něj za zpěvu a hraní na kytaru
 • trasy okolo 15 km - na programu a kilometráži se dohodneme, ale chodí se a je to hezký.
 • krajané - krajané žijí v šesti ryze českých vesnicích od roku 1826. V současné době dochází k odlivu obyvatel, lepší jet tedy dříve než později
 • národní park - jsme v národních parcích Železná vrata a Nera a navíc poblíž dunajských soutěsek - nejhlubší (82m) a nejužší (150m) místo na spodním toku Dunaje!
 • největší přehrada na Dunaji - přehrada se táhne okolo českých vesnic v délce 120 km, z kopců je na ni nádherný pohled.
 • nalehko - batohy vozíme, chodí se "na lehko". Chtějí-li si studenti vyzkoušet chodit "na těžko" nebráníme jim.
 • zkušení průvodci – jako pojistka. Území Banátu je značené od klubu českých turistů, takže turistické značení je stejné jako u nás.
 • jazyk - krajané mluví staročeštinou, kterou si přinesli v letech kolonizace (1823). Do ní pak implementují rumunská slova pro nové věci typu (elektrický proud, počítač, .. )

Cena je závislá na délce pobytu a programu. Při doporučené desetidenní expedici (pátek - neděle) se cena pohybuje okolo 6500 Kč/osoba. V ceně je prakticky vše: cesta tam a zpět + doprava na výlety na místě, vydatná polopenze, převoz batohů, kempovné, vstupy, průvodce a tři místa pro kantory v ceně. Program expedice: délka i náplň programu je na vzájemné dohodě.

V našem záběru však nejsou jen školní expedice, dlouhodobě se věnujeme nejen základním a středním školám, ale také poznávacím expedicím pro vysoké školy a DDM, KČT, TOM či skautské oddíly. Dalším možností je spolupráce s velkými skupinami a cestovními kancelářemi na specializovaných akcích - jako je cykloturistika, vodáctví a další sportovní disciplíny.

Pokud Vás tato nabídka oslovila, pište na info@visitbanat.com a nebo volejte Jana Dubna 777 271 439. Honza všude byl a všechno zná, takže pro vás vymyslí ideální program, dopravu, ubytování, stravování…prostě vše. Zkušeností s daným místem máme opravdu nejvíc. Dokonce nás tu a tam vytěží české cestovní kanceláře rovnou i s texty a fotkami. Jenže obšlehnout texty není všechno:)...
 

BANÁTEM PĚŠKY A NA KOLE

Užijte si Banát loudáním se v liduprázdné přírodě nebo ze sedla svého horského kola!

SLUŽBY

Dopřejte si dokonalý servis při Vašem putování Banátem! Autopodpora, tůry na lehko, polní bary, venkovní kuchyně...

BANÁTEM NA KOLE

Užijte si Banát loudáním se v liduprázdné přírodě nebo ze sedla svého horského kola!

HOSPODA U MEDVĚDA

Kdo nebyl U Medvěda, nebyl v Banátu. Navštivte legendární hospodu v Eibenthale!

AKTIVNĚ BANÁTEM

Vydejte se za náročným dobroružství! Extrémní běžecký závod na 82km nebo do našeho lezeckého resortu ve Svinity

UBYTOVÁNÍ

Nabízíme několik typů ubytování, od dvou kempů, po několik domů pro turisty až po náročnější klientelu!