Časopis Český Banát

Podpoř vydávání časopisu formou pravidelného příspěvku!           Níže si můžete objednat časopisy i fyzicky přímo do české schránky,  v případě zájmu vám ho můžeme zaslat i na váš email. Doporučená cena za jeden výtisk je 50,- Kč (+ případné náklady na poštovné) účet: 2401596326/2010 (Český Banát z.s.). Veškeré příspěvky budou předány do fondu určeném pro potřeby místních škol.

Vize časopisu - původní a stále zcela hlavní myšlenskou bylo nahradit lokální časopisy pro jednotlivé vesnice společným vydáním pro celou oblast. To nejen z důvodu celkové kvality, ale především pro lepší propojení a informovaností všech českých vesnic. Právě díky časopisu mohou krajané najít novou inspiraci z jiných míst, můžeme lépe propojovat mládež a nově také mnohem více přibližovat obě české komunity žijících na území rozděleném rumunsko-srbskou hranicí.

Redakční rada - hlavní redakční rada je složená z českých učitelů vyslaných do oblasti z programu DZS, tedy Klára Jíchová (Svatá Helena, Gerník, Nová Moldava), Alexander Gajdzica (Eibenthal, Eselnice, Oršava) a Stanislav Havel (Češko Selo, Kruščica, Bela Crkva) s podporou spolku Český Banát z.s., zastoupený Štěpánem Slaným. Do obsahu mohou přispívat všichni krajané, spolky i krajanské orgqanizace fungující v této české oblasti. 

Platba pomocí QR kódu (stačí nascanovat ve vašem internetovém bankovnictví a poslat  příspěvek, který jde na vrub účtu spolku Český Banát z.s.

Financování časopisu - na jednotlivých číslech se finančně podílí jednotlivé krajanské svazy UDSCR (Unie Slováků a Čechů žijících v Rumunsku) , Česká národní rada v Srbsku, spolek Český Banát z.s., Ministerstvo zahraničních věcí a drobní přispěvatelé. Veškerá redakční činnost všech autorů probíhá bez nároku na honorář. 

ČASOPIS KVĚTEN 2021

Premiérové číslo časopisu Český Banát, které vyšlo v květnu 2021 pro všechny české vesnice v oblasti Banátu v Rumunsku a Srbsku

FESTIVALOVÝ SPECIÁL 2021

Speicální vydání časopisu Český Banát k festivalu Banát konajícím se v české vesnici Eibenthal (Rumunsko) a také v srbském Češku Selu pod názvem Paprikašijáda.

ČASOPIS LEDEN 2022

Již brzy se můžete těšit na nové číslo časopisu Český Banát, který vyjde na konci ledna 2022!

ČASOPIS ČERVEN 2022

Před prázdninami plánujeme již druhé číslo našeho časopisu Český Banát!

Chcete dostávat časopis Český Banát přímo do své schránky?

(nutné, aby proběhla platba formou QR kódu (či bankovního převodu - doporučená cena 50,- Kč + poštovné)

Máte jakýkoliv námět na zlepšení časopisu?