Skály a lezení

Lezecký resort Svinita

V Banátu se nachází lezecký resort Svinita se skalami typu slepenec. Resort Svinita se nachází u stejnojmenné obce s obyvateli srbského původu. Svinita je vzdálena 20 km autem a 11 km pěšky od Eibenthalu. Celou oblast pro vás a vám podobné připravila úžasná patra z Teplic a okolí, která rovněž sepsala i tohoto kompletního průvodce celé oblasti.

Resort ve Svinici je rozdělen na čtyři sektory, Centrální stěnu, La Bamboo, Vlajkovou věž a nejnovější El Banat. Celkem zde naleznete téměř třicet cest s obtížností pro děti od stupně 2 po náročnější terén stupně 8+. 

Sedmdesát kilometrů od Eibenthalu se pak nachází velký a oblíbený vápencový lezecký resort Baile Herculane. Oficiální stránky oblasti zde. Skály v Baile Herculane se také staly první výzvou českého lezce Adama Ondry v pořadu České televize Balkánem nahoru a dolů.
Mimo Banát a to cca 70 km od Eibenthalu se pak nachází velký a oblíbený lezecký resort Baile Herculane. Zde jsou skály typu: vápenec. Oficiální stránky oblasti zde a průvodce ke stažení ZDE. Baile Herculane se také staly první výzvou českého lezce Adama Ondry v pořadu České televize Balkánem nahoru a dolů.

Česká vesnice Eibenthal nabízí ideální výchozí bod pro lezecké expedice v Banátu. Dostupnost resortu je z této vesnice nejkratší, autem cesta trvá 25 minut, do skal se dá dostat také pěšky a na kole po modré značce, která však poměrně prudce klesá do srbské vesnice Svinita (je položena o 300 výškových metrů níže). Na kole pak doporučujeme dunajský mys objet po silnici a vystoupat do eibenthalu po asfaltové cestě.

V Eibenthale na vás čeká kompletní turistické zázemí, ubytovat se můžete v několika domech či dvou kempech kolem hospody u medvěda. Velkou výhodou je také místní česká restaurace Eibenthal, která nabízí kompletní servis pro turisty. Restaurace nabízí i možnost zapůjčení horských kol a koloběžek. 

Lezecké expedice.
Pro lezecké kroužky, skupiny, party lezců atd. připravíme lezeckou expedici na míru. Náplň programu je na vzájemné dohodě. Možností je několik, pouze program na lezení v tomto resortu, případně kombinace s výlety po českých vesnicích i rumunských horách. Cena je závislá na délce pobytu a programu. 

Při doporučené desetidenní expedici (pátek - neděle) a obsazení autobusu se cena pohybuje okolo 6500,- Kč za osobu. V ceně je prakticky vše: cesta, doprava na výlety na místě, vydatná polopenze v restauraci Eibenthal, kempovné, převoz batohů, vstupy, turistický průvodce a tři místa pro doprovod v ceně zájezdu.

Pokud Vás tato nabídka oslovila pište na info@visitbanat.com nebo volejte Duben Jan 777271439. Honza sice leze jen občas, ale leze jeho žena, takže pro vás vymyslí ideální program, dopravu, ubytování, stravování, průvodce .. vše co budete potřebovat.

Děkujeme za pomoc s vybudováním cest, které pro banát vybudovala parta z Teplic:
Pepča N., Honza N., Pepa H., Radek C., Gabča N. a Markéta B. a jejich koordinátor Jirka Řehák

ke stažení průvodce ZDE
 

FESTIVAL BANÁT

Legendární vlaková výprava banátským časoprostorem na největší kulturní akci za hranicemi České republiky

AKTIVNĚ BANÁTEM

Vydejte se za náročným dobroružství! Extrémní běžecký závod na 82km nebo do našeho lezeckého resortu ve Svinity

BANÁTEM PĚŠKY A NA KOLE

Užijte si Banát loudáním se v liduprázdné přírodě nebo ze sedla svého horského kola!

S VŮNÍ BENZÍNU

Banát se dá poznat při zachování všech pravidel i ze sedla vašeho plechového miláčka!

EXPEDICE A ZÁJEZDY

Vydejte se k nám se svojí školou, nebo partou kamarádů! Kompletní služby na které  nezapomenete:)

SLUŽBY

Neděláme věci jako obyčejné cestovní kanceláře! Dokonalá znalost terénu a náš elán poskytne ten nejlepší servis!